84' Αλλαγή
Μέσα:ΓΚΑΛΙΟΣ Ηλίας
Έξω:ΤΑΡΑΣΗΣ Αλέξανδρος
ΓΚΑΛΙΟΣ Ηλίας
90' +2' Κίτρινη κάρτα
ΚΟΥΤΟΓΛΙΔΗΣ Απόστολος
Κίτρινη κάρτα 90' +4'
ΓΙΑΓΤΖΙΔΗΣ Αθανάσιος

Μεγάλη όσο και ιστορική νίκη πέτυχε χθες η ομάδα μας μέσα στην έδρα του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 0-1.
Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα η γηπεδούχος ομάδα με τον δυνατό άνεμο να είναι υπέρ της είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού χωρίς όμως να κάνει την μεγάλη φάση, κάτι που στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να κάνει η ομάδα μας δύο φορές καθώς στο 21 λεπτό ο Καρυοφύλλης χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 0-1 ενώ 10 λεπτά αργότερα χάνουμε νέα μεγάλη ευκαιρία αυτή τι φορά με τον Τζελίδη και το ημίχρονο κλείνει με ένα καλό σουτ του Ταράση.
Το γκολ για την ομάδα μας ήρθε στο 61 λεπτό με τον Λάζαρο Τζελίδη σκόρερ ο οποίος πέτυχε γκολ σπάνιας ομορφιάς καθώς είδε τον τερματοφύλακα εκτός θέσεις και τον πλάσαρε περίπου 10 μέτρα πίσω από την γραμμή του κέντρου.
12 λεπτά μετά το γκολ που πέτυχε η ομάδα μας και συγκεκριμένα στο 73 λεπτό ο διαιτητής έδωσε απευθείας κόκκινη κάρτα στον ποδοσφαιριστή μας Μάριο ΣΕΡΒΕ μια άδικη κάρτα που ανάγκασε την ομάδα μας να αγωνιστεί για περισσότερα από 20 λεπτά με παίκτη λιγότερο.

Επόμενος αγώνας για τον Ηρακλή Αμμουδιάς την Κυριακή και πάλι εκτός έδρας καθώς θα ταξιδέψουμε στην πόλη της Κομοτηνής για να αντιμετωπίσουμε μια ακόμη ομάδα που είναι από τα φαβορί για την άνοδο την ομάδα του Πανθρακικού.
Ούτε εκεί θα παίξει μόνος του ο Ηρακλής καθώς αύριο θα ανακοινωθούν οι λεπτομέρειες της εκδρομής των φιλάθλων μας για την Κομοτηνή.
Η διοίκηση του Ηρακλή Αμμουδιάς θέλει να εκφράσει δημόσια τις ευχαριστίες της προς την διοίκηση της ιστορικής ομάδας του Απόλλωνα Καλαμαριάς για την άψογη φιλοξενία.