Καρασιούνας
90' +7' Αλλαγή
Μέσα:Ράτσικας
Έξω:Αβράμης Αλ.

33' Ο Καραχάλιος εκτέλεσε ένα κόρνερ από τα αριστερά και ο Γιάννης Τσιντσάρης που βρέθηκε ανενόχλητος στο δεύτερο δοκάρι έκανε με κεφαλιά το 0-1.
36′ Νέα καλή ευκαιρία για το Σιδηρόκαστρο, με τον Δεληγιάννη να διώχνει με τις γροθιές το σουτ του Γεράκη.
39′ Απειλεί το Κόσμιο με την κεφαλιά του Κυριακόπουλου μετά το φάουλ του Ξενάκη να περνά άουτ.
Τέλος 1ου ημιχρόνου στην Κομοτηνή.
Σέντρα δευτερου ημιχρόνου στο ΔΑΚ Κομοτηνής.
52′ Λίγα χιλιοστά μακριά από την ισοφάριση έφτασε το Κόσμιο με τον Ξενάκη να βλέπει το σουτ που επιχείρησε απο την γωνιά της μικρής περιοχής να σταματά στο δεξί δοκάρι.
65′ Καθαρίζει το ματς εκτός συγκλονιστικού απροόπτου το Σιδηρόκαστρο που κάνειτο 0-2 με τον Αβράμη. Μεγάλο μερίδιο ευθύνης στην φάση φέρνει ο Δεληγιάννης.
73' Πέναλτι και αποβολή!!!
Ο τερματοφύλακας του Εθνικού αποβλήθηκε για χτύπημα εκτός φάσης σε ποδοσφαιριστή του Κοσμίου. Εκτελέστηκε φάουλ από τον Τζατζανά, ο Κυριακόπουλος διεκδίκησε την μπάλα με το τέρμα ο οποίος μπλόκαρε την μπάλα και πέφτοντας κλώτσησε εκτός φάσης.
74' Γκολ για τον ΠΑΟΚοσμίου! Ο Ζάγγουλος ευστοχεί στο πέναλτι και βάζει τον ΠΑΟΚοσμίου στο “κόλπο”!
79′ Μένει με δέκα και το Κόσμιο. Ο Ξενάκης που είχε ήδη κίτρινη και παρά τις υποδείξεις από τον πάγκο της ομάδας του να ηρεμήσει, προβαίνει σε μια απερίσκεπτη ενέργεια και κλοτσώντας την μπάλα στις διαφημιστικές πινακίδες αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη και αποβάλλεται.
93' Εκπληκτικό γκολ για το Κόσμιο που σημειώνει ο Καρασιούνας με μονοκόμματο σουτ και ισοφαρίζει σε 2-2. Δεν μπορούσε να κάνει τίποτα ο Χαραλαμπίδης για να αποσοβήσει το γκολ του Καρασιούνα!
94′ Έχει γίνει ροντέο το ματς στο ΔΑΚ Κομοτηνής, με τον Παρούκα του Εθνικού να αστοχεί σε κοντινή κεφαλιά και στο
98' Μεγάλη ευκαιρία για το Κόσμιο με το σουτ του Ρουμπιέ να περνά λίγο άουτ,α φού βρήκε το δοκάρι.
Τέλος του αγώνα στην Κομοτηνή. ΠΑΟΚοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2.